نقشه های گوگل GOOGLE MAPS

ثبت مکان در نقشه های گوگل ( گوگل مپ ) GOOGLE MAPS

 یکی از کارهای خیلی مهم برای پیدا کردن آدرس کسب و کارتان در نقشه گوگل توسط دیگران و بدست آوردن مشتریانی که در محله شما هستند می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را با این جزئیات آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

چرا ثبت مکان در گوگل مپ مهم است؟ 

با توجه به اینکه امروزه اکثر مردم برای پیدا کردن آدرس های مورد نظر خود با استفاده از موبایل یا کامپیوتر خود از نقشه گوگل استفاده می کنند، ثبت مکان در گوگل مپ (َAdd Location On Google Maps) بسیار مهم است و شما با ثبت آدرس خودتان در گوگل مپ می توانید به دیگران کمک کنید تا آدرس شما را براحتی در نقشه گوگل پیدا کنند.

در صورتیکه از مسایل مربوط به سئو اطلاعاتی داشته باشید این موضوع را در نظر بگیرید که با ثبت آدرس در گوگل می توانید سئوی لوکال یا سئو محلی را برای کسب و کار خود راه اندازی کنید! یعنی مثلا شما صاحب کسب و کاری در تهران هستید و آدرس کسب و کارتان را در گوگل به ثبت رسانده باشید، گوگل به کاربری که در تهران است و در سرچ گوگل دنبال آدرسی با حوزه کاری شما می گردد، مشخصات ثبت شده را نشان  او می دهد و در واقع شما با اینکار کسب و کار خودتان را بیشتر در نمایش کاربران قرار می دهید و مشتریان اطراف محله خودتان را بدست می آورید.

فرق Google Map  و Google My Business چیست؟

گوگل برای ثبت اطلاعات کسب و کار ها بخشی به نام Google My Business دارد که متاسفانه بخاطر تحریم ها، دسترسی برای کسب و کارهای ایرانی باز نیست. اما اصلا جای نگرانی وجود ندارد. چون تقریبا بیشتر اطلاعاتی که نیاز است تا برای کسب و کارتان در گوگل ثبت کنید می توانید به کمک Google map ثبت نمایید. 

معنای آیکون های سرویس مپ گوگل 

۱- جستجو در نقشه گوگل

این قسمت پرکاربردترین بخشی است که با آن سر و کار دارید. با تایپ کردن نام مکان خاص در این قسمت می توانید آن را بر روی نقشه بیابید و با استفاد از فلش سمت راست مسیریابی انجام دهید.

۲- حساب کاربری گوگل‌مپ

این قسمت مربوط به حساب کاربری شما در گوگل می باشد و اگر شما لاگین باشید در این قسمت عکس حساب کاربریتان نمایش داده می شود، در غیر این صورت این علامت به صورت آبی رنگ نمایش داده خواهد. .

۳- دسترسی به سایر سرویس های گوگل

گوگل سرویس های ویژه دیگری به جز گوگل مپ نظیر gmail، google+، Translate و … را نیز دارد در این قسمت می توانید بنابر نیازی که دارید به هر کدام از آنها دسترسی داشته باشید.

۴- لوکیشن در گوگل مپ آنلاین

با کلیک یا لمس این قسمت می توانید موقعیت خود در هر مکانی که هستید پیدا کنید. برای اینکه این سرویس بتواند کار کند باید مکان یاب تلفن همراه شما روشن باشد. روشن بودن این سرویس باعث می شود که گوگل موقعیت شما را بر اساس IP شناسایی کند و آن را روی نقشه به شما نشان دهد.

۵-  بزرگ نمایی و کوچک نمایی نقشه

۶-  مکان های دیگری که در اطراف موقعیت شما قرار دارند

۷- تماشای نمای ۳۶۰ درجه از موقعیت شما

با استفاده از این قابلیت می توانید از فضای داخلی کافه، رستوران یا هر مکان دیدنی دیگری که می خواهید به آنجا بروید مطلع شوید.

۸- تصویر ماهواره ای

با کلیک بر روی این قسمت همه چیز را به صورت واقعی خواهید دید و دیگر خبری از نقشه نیست.

نمونه ای از مکان ثبت شده به همراه بازدید مجازی آن مکان در نقشه های گوگل GOOGLE MAPS

باغ گیاه شناسی، نوشهر، استان مازندران